Таму го запеа макфестовскиот победнички хит на струмичанката Александра Јанева - „Врати ми го сонцето“
Тој го испеа познатиот хит на Тамара Тодевска “Тажна љубов, среќна песна“ и повторно го воодушеви жирито и публиката
Погледнете ја интерпретацијата на мелодијата „Esta Аusencia“ и реакциите на жирито и публиката
На YouTube можете да погледнете видео од работилница на која членови на културно уметничко друштво „Folk Dance Workshop“ од Хонг…
Она што е најнова радост за Трајче е повикот од Тони Цетински да му биде гостин на двата концерти кои…
Наместо пајки насекаде околу него се појавувале „смоци“, бегајќи од своите поплавени дувла, барале засолниште на суво
Синоќа тој со свој бенд беше во познатиот ресторан во Струмица, „Космополит“, каде публиката уживаше во неговиот прекрасен глас
ФОТО: Центарот на Струмица ноќе од птичја перспектива
Кате, Ристе, Борис, Ристо, Илија и пак Ристо, синоќа во хотел „Студио ИН“, со своите пријатели организираа голема роденденска забава
Прославата нема да биде само роденденска, туку и промотивна, на првиот аудио албум со 12-те македонски новосоздадени и народни песни
Фолк-пејачката од Струмица Сања Барби, сепак, нема да се омажи за својот Кен во Швајцарија
На 3-ти октомври пред точно една година, кога беше свеченото отворање на едно од најексклузивните фризерски студија во Струмица, Драган…
Синоќа со мала свеченост беше обележано започнувањето со работа на новиот Центар за интелектуални услуги, образование и советување „Хајленд“ во…
Ландиги со сирење, лангиди со локум... Некои ги јадат за доручек, некои за ужина, но кога ќе се спомнат лангиди…
Од синоќа во елитниот ресторан „Космополит“, кој се наоѓа кај езерцето во Градскиот парк во Струмица, започнаа ноќните „живи свирки“…
Страница 5 од 5