На ЦД-то се наоѓаат 17 „валандовски“ песни од повеќе автори на музика, текст и аранжери, а издавач е „Мистер Компани“
Како и секоја свадба весело и разиграно, но она што беше посебно на нивната е перформансот што го направија за…
Во коментарите објавени под фотографијата на Фејсбук, нивните обожователи тврдат дека го играле таканареченото босилско оро
Заврши фотосесијата на „Струмка” со Трајче Ѓоргиев и „ЈО-ЈО” ѕвездичките во соработка со студиo „Dj” и фотографот Столе Ангелов
Погледнете го видеото од настапот на Трајче Ѓоргиев во дует со Гоца Тржан, вечерва на „Пиво Фест“
Бекот на „Струмица Зомимак-М“, Дејан Пецаковски, заплови во брачните води
Струмичкиот „Мотив Бенд“ е прогласен за најдобар, освојувајќи го првото место на Меѓународниот фестивал „Морско конче“
Српската телевизија „ПИНК“ деновиве направи сторија од родната Струмица за 14-годишното момче Трајче Ѓоргиев
По втор пат во Струмица, фестивалот на детски песни „ЈО-ЈО 2015“. Во четврток на 18-ти јуни во Центарот за култура…
Шармантната струмичанка Линела, е совршен пример како треба да изгледа една полуматурантка, според нејзината возраст
Синоќа, момчето од Струмица, единствениот претставник од Македонија, кој оди успешно со своите настапи кон финалето
Во вечерашната емисија 14-годишниот талент ја изведе „Hoy Tengo Ganas De Ti“
ВИДЕО: Погледнете го вечерашниот настап на Трајче Ѓоргиев на „Пинк ѕвездички“
Трајче Ѓоргиев со прекрасната интерпретација на познатото „полско цвеќе“ на Тоше Проески ја освои „петката“ од жирито
Момчето од Струмица, Трајче Ѓоргиев се врати на својот терен и повторно го освои жирито во шоуто „Пинк ѕвездице“ со…
Јоце Панов сними видео спот за песната „Брига ме“, во кој доминираат трубите на фантастичниот Џамбо Агушев
Трето место се струмичкиот дует за овој фестивал Ленче Кукиќ и Благица Калева
Центарот за странски јазици „ДМ Интернешанал Стадис“ од неодамна започна со работа и во Ново Село
Со обичаи и верувања особено е исполнет Велики Четврток или Величетврток како што почесто се вика меѓу народот
Позната фолкерка Сузана Гавазова сними песна насловена „Празник на љубовта“, која ја посветува на сопругот Јасмин
Страница 4 од 5