Тие се гости со песната „Boom“ која неодмна ја снимија, а истата песна, со друга верзија ќе се најде и…
Новата песна на дуетот Миле Кузмановски и струмичанецот Живко Динев, „Живели брате“, со видео спот во продукција на ИНТВ
„Вие сте една душа, вие сте родени еден за друг. Ме воодушевивте“ - рече Верица Шерифовиќ
Уживајте во еден од најдобрите вокали на македонската естрада, интерпретацијата на струмичанката Александра Јанева со „Еве ме пак“
Фолкерката од Струмица, Сузана Гавазова, деновиве го објави најновиот видео спот на песната „Невесто мори убава“, во дует со Благоја…
Горан учествуваше во шоуто, додека Ленче го бодреше во публиката, но сепак ни таа не можеше да си замине без…
Станува збор за компанија, која се промовира со слоганот „Промената започнува сега“, и работи по принципот на мрежен маркетинг
Од вечерва повторно започнува со работа реновираниот ресторан „КОСМОПОЛИТ“ во Струмица...
„Алмак“ со нов производ „Dream by Аlmak“ за убав сон и здрав р'бет
Струмица го доби првото кафуле „Coffee to go“, или како што велат „кафе на нога“. Земи оди, движи се, пиј
Ако го пропуштивте денешниот ден, искористете го утрешниот, не чекајте го последниот ден од „Black Weekend“, бидејќи количините на сите…
Гајдата, зурлата и тапанот на „Легато“ ги крена на нога не само Македонците, туку и многуте гости Срби, Италијанци, Германци,…
Познатата фолк пејачка од Струмица, Гонце Гогова синоќа се армаса за ММА борачот Игор Петков
Струмичанката Катерина Урдова од арапските шеици го добила прекарот „Долгоногата ноќна кралица“
Познатиот актер Сашко Коцев, вчера со помош на гостите и сопствениците на „Алмак“ ги извлекоа добитниците на наградите
Салонот за мебел „HOME by Almak“ на Струмичката компанија „Алмак“, која пак полни 20 години постоење, денеска одбележа две години…
Салонот на Студио “Џ” се наоѓа во центарот на градот, спроти сатарото кино „Балкан“, а за забележување, меѓудругото, е и…
Брачниот пар Балдовалиеви, односно фудбалскиот интернационалец Зоран Балдовалиев со сопругата Станкица, во Струмица отворија
Судбоносното „ДА“ пред матичар, Димитар и Маја го кажаа на отворено во хотелот „Сириус“, каде и продолжи свадбената веселба
Горан Кукиќ со песната „Дојрана“ го освои второто место на годинашното издание на Фолк Фест „Валандово“
Страница 3 од 5