Елена Зетова, Регионалниот менаџер за продажба за Струмица, ќе го сподели своето работно искуство од долгогодишното работење
Во синоќешната наградна игра беа доделени 19 перници, 23 маици, 27 порцелански чаши и други награди
Таа за да го докаже високиот квалитет на перниците на „Алмак“, успеа да го совладата водителот на акцијата Горан Енимитев…
„Производ на денот“ е серијал текстови од македонскиот стартап Brainster кој гради заедница на едукатори чија цел е да го…
„DREAM by AlMak“ ви го најавува настанот „Сонувај oтворено“, кој ќе се одржи на 10-ти, 11-ти, 12-ти и 13-ти август…
Dream by almak, организира настан во деновите на одржувањето на „Струмица Опен Фестивал“ со забавен карактер
На свадбената веселба Гонце и Игор нема да бидат сами како младоженци, покрај нив постојано ќе е и нивната четиримесечна…
Вокалната солистка на групата Легато, Катерина Ристова, пред Илинден, по струмички, се армаса, за момчето со кој една година е…
Ние ja започнавме револуција во образованието, приклучете ни се!
Се е подготвено за двата концерта во пресрет на патрониот празник на селото Турново, на кој се очекува публика не…
Македонската интернационална фудбалска ѕвезда, Горан Пандев, го прослави 33-от роденден.
Станува збор за акција која секоја година, оваа реномирана фирма со продажен салон од дури 800 м², го прави во…
Македонско девојче со Ленче Кукиќ и „Јупитер“ на сцената на Гранд
Ни најави дека ќе биде облечена во ексклузивна тоалета на познатата модна креаторка Емили Пишева Гоџирова од Струмица
Две балкански ѕвезди следниот месец со големи концерти во Струмица и Турново, во организација на Ноќниот клуб „Платинум“
ВИДЕО: Погледнете ја атмосферата од концертот на македонската Адел во Струмица
Моќниот глас испреплетен со многу емоции и сценски настап, изведбите на познати светски хитови, на нејзините „Врати ми го сонцето“
Станува збор за песна на фолк пејачот од Струмица, Зоран Панделиев, кој живее во Швајцарија, а е снимен неодамна
Како со уплата од 20 денари во обложувалница во ТЦ „Глобал“ во Струмица, струмичанец си добил 1.500 евра, односно 92.514…
Меѓу гостите на Калиопи беше и момчето од Струмица, „пинк ѕвездичката“, Трајче Ѓоргиев, кој со македонската дива ја запееја во…
Страница 2 од 5