Христијан Божинов Кико веќе не е дел од струмичката музичка група „Болеро Бенд“, кој во последниот период работеа како „Кико,…
Пандев беше стрелец на два прекрасни гола, само потврдувајќи дека заслужува и повеќе минутажа во клубот и на натпреварите од…
Атракција на кошаркарскиот дуел Струмица - Работнички. Честиот посетител на кошаркарските натпревари на КК Струмица, струмичанецот...
Минатиот, трет концерт во живо на Фејсбук го следеа рекордни 10.000 гледачи од цела Македонија и дијаспората
Првата специјализирана продавница за здрава и органска храна во Струмица „Виона“, денеска слави три успешни години во своето постоење
Во ниту една друга компанија не би можела за краток временски период да добијам толку одговорна и напредна позиција како…
Горан ја искористил можноста и на српскиот пејач му подарил дрес од нашата репрезентација, а Жељко по средбата му подарил…
Од Младински Сенат Струмица ги охрабруваат сите млади да земат учество и да ги користат бесценетите можности на Еразмус+ програмата
Струмичанката Александра Јанева до крајот на месец ноември ќе го претстави својот нов сингл
Зафиров истакна дека „Арена Фитнес“ во Струмица ги поседува сите справи за вежбање каде секој струмичанец може да се рекреира…
Во одредени моменти во живо Александра и Гонце ја следеа и до 1000 фејсбук фанови
Десеттина млади струмичани, инструменталисти и вокалисти во петок, во Центарот за култура „Антон Панов“ во Струмица, организираат Концерт во живо
Таа викендот во Охрид, по три години љубовна врска се венча со охриѓанецот Иво Каралевски - пишува ВЕСТ
Записот е едноставна видео приказна со изразена експресија и неочекувани модни трансформации
Сите познавачи и љубители на добриот мирис ќе имаат можност да го пробаат во Регионална канцеларија во Струмица и да…
Струмичкиот градоначалник Зоран Заев, денеска полни 42 години од својот живот
Станува збор за фестивал насловен како „Музиката - мост помеѓу нациите кои живеат во Германија“, а на кој ќерките на…
Коментирите се дека со моќните интерпретации од Александра, штипската пастрмајлија е многу повкусна за конзумирање
Погледнете го видеото на „Инстаграм“, како двајцата ја пеат песната „Денови и години“ од Нина Бадриќ
Во петок посетителите на Пастрмалијадата во Штип ќе имаат прилика да ги слушнат оригиналните изведби во живо на настапот на…
Страница 1 од 5