СтрумицаНет - RSS

Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат дека во понеделник (24 јули), е планирано исклучување на електричната енергија од 10:30…
Културно-уметничката програма на „Струмица ОПЕН фестивал 2017“ започнува на 3 август. И на годинашната програма има настани за сите возрасти…
На улицата „Сава Ковачевиќ“ во Струмица, на потегот од улицата „11 Октомври“ до улицата „Моша Пијаде“, поставен е втор слој…
52 милионер на Државна Видео Лотарија е Орце Коцев од струмичко Муртино. Тој на видео лотариските терминали од Државна Видео…
Синоќа во Центарот за култура „Антон Панов“ во Струмица, во присуство на голем број љубители на делата на Блаже Конески,…
Синоќа во некогашниот магазински простор на компанијата „Југопромет“ во Струмица, беше пуштен во употреба модерен Мега Комплекс, единствен од ваков…
Вечерва во Центарот за култура „Антон Панов“ во Струмица, со почеток во 20:00 часот, ќе се одржи промоција на книгата…
Денеска во Струмица во непосредна близина на ресторани се поставуваат контејнери наменети само за стаклен отпад. Овие специјализирани контејнери се…
По одржувањето на прелиминарниот натпревар во Дубаи, тимот од средното општинско училиште „Јане Сандански“ од Струмица во состав, Ивана Цветанова,…
Вчера во Полициската станица во Струмица Ј.Д. од Банско, струмичко, пријавил дека неговата 16-годишна ќерка претходната вечер околу 23:00 часот…
Навивачите на Малме ќе пристигнат денеска во Скопје околу 13 часот, а потоа веднаш со полициска придружба ќе се префрлат…
Во заедничка соработка меѓу ЈПКД „Комуналец“ Струмица и фирмата „Пакомак“ од Скопје, одговорна за отпад од пакување, од утре, ќе…
Во прволигашкиот Кошаркарскиот клуб „Струмица“ се враќа 52-годишниот Власис Влаикидис, човекот кој на градот Струмица му ја подари првата кошаркарска…
Македонскиот фудбалски првак Вардар пристигна во Струмица, каде ќе се одигрува реванш натпреварот од квалификациите во Лигата на шампионите против…
Синоќа во Струмица наврнале 15 л/м² дожд, а температурата во 08:00 часот изнесувала 18 степени. Денеска е облачно и свежо,…
Поранешната пратеничка од Струмица, Цветанка Иванова, денеска со 58 гласа „за“ е избрана за нов генерален секретар на Собранието на…