СтрумицаНет - RSS

Екипа на ЈПКД „Комуналец“ од утрово започна со монтажа на опремата во фитнес зоната во големиот Градски парк во Струмица.…
Традиционалната акција за генерално чистење на градот Струмица и населените места, која годинава ЈПКД „Комуналец“ и Општина Струмица ја реализираат…
Попладнево околу 15 часот мотоциклист е повреден во сообраќајна незгода на влезот на село Муртино, кај школото. 20-годишниот мотоциклист удрил…
Александра Јанева најавува дека следниот викенд ќе ја промовира својата најнова песна со настап пред струмичката публика. Станува збор за…
Ученикот од четврта година при СОУ „Јане Сандански“ во Струмица, Димитар Бајрактаров, под менторство на професорката Софија Тошева, повторно го…
Во преполнета сала, пред навивачка атмосфера за домаќините во Пробиштип, струмичани со победничко славје. Одбојкарите на Струмица со резултат од…
Во вториот натпревар од 4-то коло во Плеј-аут лигата, кошаркарите на Струмица на гостувањето кај Вардар славеше победа со 55:50…
Весникот „Фокус“ пишува дека познатиот музичар од Струмица, Зоран Маџиров, познат во светот и како „човекот со шишињата“, поради својата…
Екипата во одбојка на СОУ „Никола Карев“ од Струмица е државен шампион, победувајќи ја екипата на Средното спортско училиште „Методи…
Девојките на Одбојкарскиот клуб „Виктори Волеј“ од Струмица, во рамките на осминафиналето за пионери, на домашен терен ќе ги одмерат…
Tрадиционалната акција за генерално чистење на градот и населените места која годинава се спроведува под мотото „За чиста струмичка пролет“,…
„Да се распишат нови избори и македонскиот народ да добие фер шанса да се изјасни дали сака да гласа за…
ЈПКД „Комуналец“ започна со изградба на фитнес зона во големиот Градски парк во Струмица, веднаш до обновеното детско игралиште. Зоната…
Јавното претпријатие „Паркиралишта Струмица“ започна со пролетното одржување на хоризонталната сигнализација во централното градско подрачје. Со обележувањето најпрво се опфатени…
Одбојкарите на Струмица ќе бидат дел од финалето на машкиот одбојкарски Куп на Македонија, заедно со одбојкарите на Лешок. Струмичани…
Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат дека утре, (петок, 31 март), во периодот од 08:50 до 11:30 часот ќе…