СтрумицаНет - RSS

Носителот на листата за членови на Советот на општина Струмица од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“, Александар Донев, денеска…
Кандидатот за градоначалник на општина Струмица од СДСМ и Коалицијата „Живот во Македонија“, Коста Јаневски, денеска ги повика струмичани, во…
Фудбалската репрезентација на Македонија вечерва од 20:45 часот на стадионот „Младост“ во Струмица го пречекува Лихтенштајн во последниот натпревар од…
„Продолжуваме да ја следиме нашата патека, со ваша целосна поддршка, со истата љубов и посветеност како првиот ден. Искрено верувам…
Кандидатот за градоначалник на општина Струмица, Марјан Бајрактаров од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“, вечерва на митингот на плоштадот…
Претседателот на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица и носител на листата на советници за Советот на општина Струмица, Александар…
Актуелниот фудбалски шампион во женска конкуренција, „Истатов“ доживеа тежок пораз, кој воедно е и прв за тимот оваа сезона. Девојките…
Вчера во ресторан „Шалом“ во Струмица се одржа неформална средба на светски познати Мастер шефови кои се дел од проектот…
Коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ, вечерва со почеток во 20:00 часот ќе одржи предизборен Митинг на плоштадот „Гоце…
Продажно-изложбениот салон „HOME by Almak“, на компанијата „Алмак“ од Струмица, по повод четвртата годишнина од отворањето и огромните попусти на…
Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, кадидатот за градоначалник на Струмица, Коста Јаневски и носителот на листата на советници за Советот…
Кандидатот за градоначалник на општина Струмица од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“, Марјан Бајрактаров, ја обвини актуелната локална власт…
Струмичанката Жулиета Максудова е пронајдена и е со семејството. Оваа убава вест на Фејсбук ја сподели нејзиниот брат, упатувајќи благодарност…
Салонот за мебел „HOME by Almak“, кој се наоѓа во индустриската зона кај Василево, на патот Струмица - Радовиш, слави…
Околу 150 Македонци и Бугари ќе трчат 80-тина километри низ планината Беласица, како дел од проектот „Беласица - планината на…
По повод „Детската недела“, денеска на свечен начин првачињата од струмичките училишта и официјално беа примени во Детската организација. Возбудени…