СтрумицаНет - RSS

Македонската репрезентација до 19 години минатата недела во Словенија одигра две пријателски средби против Саудиска Арабија на кои прво претрпе…
Кандидатот за градоначалник на општина Струмица од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“, во својта празничка честитка до граѓаните по…
ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ на граѓаните на општина Струмица им го честитаат државниот празник 11-ти Октомври, Денот на…
Општина Струмица денеска го одбележува 11-ти октомври, Ден на народното востание и Ден на борецот. Претпладнево, пред Споменикот на Револуцијата…
Денеска е 11-ти октомври, Денот на народното востанието на Македонија и Денот на борецот. По тој повод, во организација на…
Лидерот на СДСМ и премиер, Зоран Заев, вечерва на митингот во неговата родна Струмица, каде беа претставени кандидатите за градоначалник…
Кандидатот за градоначалник на општина Струмица од СДСМ и Коалицијата „Живот во Македонија“, Коста Јаневски, вечерва од митингот на плоштадот…
На вечерашниот предизборен Митинг на СДСМ и Коалицијата „Живот во Македонија“, носителот на листата на членови за Советот на општина…
Кандидатот за член на Советот на општина Струмица од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија, Сашо Милковски, денеска одржа прес…
Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат дека во четврток (12-ти октомври), поради реализација на инвестициони зафати ќе има прекин…
Коалицијата „Живот во Македонија“ предводена од СДСМ, вечерва со почеток во 20:00 часот ќе одржи предизборен Митинг на плоштадот „Гоце…
Ристо Ангелов е нов директор на Центарот за вработување во Струмица. Дипломираниот правник Ангелов, вработен во Центарот, доаѓа на местото…
Кандидатот за член на Советот на општина Струмица од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“, Драгана Гоцевска, на прес конференцијата…
На есенското издание на 36-от Интернационален филмски фестивал во Њу Џерси, македонскиот долгометражен игран филм за петте струмички студенти „Златна…
Трет триумф за нашиот нацинален тим вечерва на стадионот „Младост“ во Струмица. По осум натпревари конечно радост на домашен терен.…
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, по синоќешниот митинг на плоштадот во Струмица, беше дел од забавата што ја организираше Унијата…