СтрумицаНет - RSS

Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат дека поради реализација на инвестициони зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со…
Триесет компании ги претставија своите понуди на пазарот на трудот, како и условите кои ги нудат за работа, обука или…
Утре во Струмица, во периодот од 10:00 до 14:30 часот во Центарот за култура „Антон Панов“ ќе се одржи Саем…
Некогаш познатото лице од шоу-бизнисот Боки 13-ка, Бојан Јовановски, сега претседател на меѓународниот Сојуз за цивилно општество и социјално загрозени…
Од ЈПКД „Огражден“ од Босилово информираат дека во четврток, 15 јуни, во периодот од 09:00 до 21:00 часот, поради технички…
Пазарџиите кои продаваат во затворениот Градски пазар во ТЦ „Глобал“ во Струмица, од утрово ги извадија своите производи на тротоарот…
Утревечер во Музичкиот центар „Борис Христов“ во Софија, Бугарија со почеток во 18:30 часот, ќе се одржи „Македонска вечер“, на…
Секогаш скромен на теренот, но и надвор од него, струмичанецот Владо Илиевски „тивко“ ја мина оваа натпреварувачка сезона во дресот…
По неколкумесечна пауза и постојан надзор на полицајци на тротоарот долж булеварот „Маршал Тито“ во Струмица, „уличните продавачи“ повторно се…
Здружението за едукација и развој на лица со пречки во развојот „Еднаквост“ од Струмица, го реализира проектот „Креативна акција за…
Во месец мај, кога е и законскиот рок за упис на деца во прво одделение за учебната 2017/2018 година, во…
Јавното претпријатие „Паркиралишта Струмица“ денеска ги демонтираше семафорите на крстосницата на булеварите „Климент Охридски“ и „Гоце Делчев“ кај Жито Струмица.…
Вчера попладне во просториите на спортската сала при ООУ „Видое Подгорец“ во Струмица, по втор пат се одржа активноста „Да…
Екипи на ЈП „Паркиралишта Струмица“, денеска поставија антипаркинг опрема на сите влезови на плоштадот „Гоце Делчев“. Целта е да се…
Во затворот Идризово ноќеска починала 45-годишна затвореничка од Струмица, потврди за порталот САКАМДАКАЖАМ.МК, директорот на затворот Живко Пејковски. Откако ѝ…
Обилни врнежи од дожд со силни грмотевици направија повторно река низ улицата „Младинска“ во Струмица. Екипи на ЈПКД „Комуналец“ и…