СтрумицаНет - RSS

Бензинската станица „GamaOil“, која работи по лиценца на „Shell“, располага со сите нафтени деривати и моторни масла, кои се со…
При преглед на автомобилот во багажниот простор биле откриени 5 лица, државјани на Сирија
Струмичанец во алкохолизирана состојба дивеел пред Центарот за социјални работи во Струмица
Во Месните канцеларии во Сачево и Муртино и денеска се примаа барања за проценка на штетите
Претседателот на Советот на општина Василево, Илчо Колев, ненадејно почина синоќа на 52-годишна возраст
Кате, Ристе, Борис, Ристо, Илија и пак Ристо, синоќа во хотел „Студио ИН“, со своите пријатели организираа голема роденденска забава
Инаку овој проект финансиски е поддржан од УНЕСКО, за да се имплементира во поголемите и поактуелни спортски федерации
Жители од поплавените места револтирани, затоа што според нив, причините за поплавите се неисчистените речни корита и канали
Општина Струмица со сите ресурси во служба на граѓаните по поплавите
Над 100 барања за проценка на штетите од синоќешните поплави поднесени во месните заедници
Од Регионалниот Центар за управување со кризи во Струмица, велат дека во моментот состојбата се нормализира
По првиот ударен бран вечерва околу 22 часот, реката „Струмица“ се повлекува во своето корито
Од поплавените куќи и дворови жителите на Дабиље ги спасуваат своите моторни возила и неопходните намирници
Ристо Секулов, овластен инспектор за спорт, вели дека општина Струмица досега континуирано го поддржувала спортот
Невреме со обилни врнежи од дожд, проследено со силен ветер и грмотевици го зафати градот Струмица и регионот
Во Струмичкиот регион врнежите ќе бидат пообилни и ќе има појава на локална нестабилност со пороен дожд