СтрумицаНет - RSS

Една сообраќајна незгода се случила утринава во која едно лице е повредено
Првото новороденче во Струмица е машко, се роди 1 час и 40 минути од почетокот на новата 2015-та година, потврдија…
Градоначалникот Зоран Заев Новата 2015 -та година ја дочека со штитениците во Банско
Градоначалникот Зоран Заев во посета на првото родено бебе во 2014-та
По повод заминувањето во пензија на актерот при Струмичкиот народен театар, Томе Ментинов, синоќа на малата сцена во Центарот за култура во Струмица се одржа Свеченост во негова чест...
На 3-ти октомври пред точно една година, кога беше свеченото отворање на едно од најексклузивните фризерски студија во Струмица, Драган…
Синоќа со мала свеченост беше обележано започнувањето со работа на новиот Центар за интелектуални услуги, образование и советување „Хајленд“ во…
Ландиги со сирење, лангиди со локум... Некои ги јадат за доручек, некои за ужина, но кога ќе се спомнат лангиди…
Од синоќа во елитниот ресторан „Космополит“, кој се наоѓа кај езерцето во Градскиот парк во Струмица, започнаа ноќните „живи свирки“…
По повод Новогодишните и Божиќните празници, Форумот на жени на Општинската организација на СДСМ во Струмица, денеска ја реализираше традиционалната…
Претседателот на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица, Зоран Пакетов, упати новогодишнa поракa до граѓаните на општина Струмица во пресрет…
Во предвечерието на крајот на 2014-та и почетокот на новата 2015-та година, пред почетокот на Божиќните празници, сакам на Македонците…
Унијата на жени на сите дечиња, хоспитализирани во Струмичката „Општа болница“, им подарија…
Градоначалниците на Ешалан и Гумен, Швајцарија, Вернер Биум и Жан-Лук Безенкон, заедно со педесеттината членови на Швајцарскиот хор „Хармони Де…
Општина Босилово привршува со реализацијата на Програмата за изградба и одржување на локалните патишта и улици во општината. Деновиве започна…
Општина Босилово започна со активности за заштита и оградување на дворот на Центарот за алтернативен туризам и кретивен развој во…