СтрумицаНет - RSS

Вечерва на домашен терен струмичките „рисови“, во драматичен и тензичен натпревар, го надигра „Металург“ со 21:20
И денеска во Дом на АРМ во Струмица се одржаа јавните расправи за креирање на акциски планови за локалните стратегии…
Патеката на движење е од брана Турија до селото Нивичино, во должина од 10,5 километри
Четири генерации-фудбалери на „Пандев“, добија 80 комплет спортска опрема, (дресови, шорцеви, чорапи) и 60 ЈАКО фудбалски топки
Вечерва после 23 часот на раскрсницата на улицата „Младинска“ кај градинката до ООУ „Никола Вапцаров“, се случи сообраќајна незгода
Денеска на стадионот на Фудбалскиот клуб „Беласица“ во Струмица, додека фудбалерите тренираа, слета штрк
Поради минирање утре (среда, 27 мај), од 10:00 до 12:00 часот во прекин ќе биде сообраќајот на патниот правец Скопје…
ООУ „Видое Подгорец“ се вклучи во програмата за инклузивно образование на ранливи групи ученици
Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат дека утре, (среда, 27 мај), во периодот од 10:00 до 15:00 часот ќе…
Актуелниот шампион на Македонија, „Металург“, доаѓа во Струмица со минимална предност од еден гол, добиена на првиот натпревар
Изработката на акциските планови за локалните стратегии на општина Струмица, се дел од проектот „Општина по мерка на граѓаните“
Со музички и рецитаторски настапи на учениците, во ООУ „Маршал Тито“ од Струмица, денеска беше одбележан патрониот празник
Компанијата „Супер Транс“ ДООЕЛ, односно најпопуларното Супер такси 15-95 од Струмица, денеска ја полни петтата година од своето постоење
Поради отстранување дефект на водоводната мрежа, без вода за пиење, денеска (вторник, 26 мај), од 10:00 до 12:00 часот
Денеска и утре во Домот на АРМ во Струмица ќе се одржат јавни расправи по четири Нацрт-акциски планови за локалните…
Фестивалот оваа година се одржува од 27 до 31 мај под мотото „Еден филм насекаде, сите на Астерфест“