СтрумицаНет - RSS

Изјави по гласањето на кандидатите Марјан Даскаловски, Коста Јаневски, Марјан Бајрактаров, Александар Донев, градоначалникот Костадин Костадинов и премиерот Зоран Заев.
Фотогалерија од гласањето на кандидатите Марјан Даскаловски, Коста Јаневски, Марјан Бајрактаров, Александар Донев, градоначалникот Костадин Костадинов и премиерот Зоран Заев...…
Според информациите од ОИК, од 49.318 запишани граѓани во општина Струмица, до 17:00 часот излегле да гласат 25.172 граѓани или…
Жител на струмичкото село Сушево вчера пријавил во полиција дека се сомнева во лице од село Добрашинци, дека попладнето истиот…
Во сообраќајна несреќа на магистралниот пат А-3 Велес – Штип, кај клучката за село Каратманово, синоќа околу 23:15 часот починал…
Извршниот директор на МОСТ, Дарко Алексов, денеска на прес конференција информираше дека на гласачкото место 1718 во општина Струмица, во…
Според информациите од ОИК, од 49.318 запишани граѓани во општина Струмица, до 13:00 часот излегле да гласат 13.134 граѓани или…
Во сите општини од Струмичкиот регион, гласањето за избор на градоначалник и членови на Советот започна навреме и без проблеми.…
Утрово во 07:00 часот отворени се сите избрачки места во општина Струмица, каде граѓаните ќе гласат за избор на нов…
Утре во Република Македонија се одржуваат Локални избори 2017. Во општините од Струмичкиот регион, право на глас имаат 83.544 граѓани.…
Во рамките на 9-то коло во домашното првенство, ФК Академија Пандев со победа на стадионот „Младост“ во Струмица со резултат…
Студено, дождливо и со снег низ 80-километарската патека на планината Беласица, минатиот викенд се одржа првиот меѓународен натпревар по планинско…
Од полноќ завршува изборната кампања за првиот круг од локалните избори и почнува изборниот молк, кога може да се известува …
Во недела, на денот на одржувањето на првиот круг од локалните избори, канцеларијата на Народниот правобранител во Струмица, од 07:00…
Радио СтрумицаНет ви го претставува кандидатот за градоначалник на општина Струмица од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“, Марјан Бајрактаров.…
Радио СтрумицаНет со кандидатот за градоначалник на општина Струмица од СДСМ и Коалицијата „Живот во Македонија“, Коста Јаневски. Биографија: Кој…