СтрумицаНет - RSS

Откако пред два дена стана првак на Италија, струмичанецот Никола Секулов заедно со тимот на Јувентус У15, го освои и…
Здружението НОВУС од Струмица во рамките на проектот „Младите и младинските организации како партнер на општина Струмица“, организираше тренинг со…
Струмичанецот Никола Секулов се закити со злато во Италија откако со неговиот тим „Јувентус“ дојде до титула. Фудбалскиот клуб „Јувентус“…
Поранешниот претседател на Советот на општина Струмица и пратеник во претходниот Парламентарен состав, Марјан Даскаловски, е дел од новиот состав…
Македонската одбојкарска репрезентација, предводена од струмичани, на чело со капитенот Никола Ѓоргиев, вечерва стартуваше со победа во Европската лига, во…
До општинскиот сервис „Систем 48“ во последните два месеца биле доставени вкупно 215 пријави, од кои решени и одговорени се…
„Македонски Спорт“ објави дека Жуниор Жозе Зе Турбо е фудбалерот кој во наредната сезона се очекува да игра за ФК…
Во ТИРЗ Струмица денеска на пладне беше официјално пуштена во употреба фабриката за производство на навлаки за автомобилски седишта „Адиент“.…
Искусниот лев бек на Вардар, струмичанецот Горан Попов не е повеќе фудбалер на ФК Вардар - објави порталот „Македонски Спорт“.…
Градежните работи за изградба на кружниот тек на крстосницата на булеварите „Климент Охридски“ и „Гоце Делчев“ кај „Жито Струмица“, а…
Струмица и дефинитивно ова лето ќе биде европски фудбалски град. Вардар, Шкендија, Работнички и Пелистер своите европски натпревари ќе ги…
Струмица е меѓу првите општини во Република Македонија која што започна со унапредување на условите за родова рамноправност и ефективно…
Привршува доставувањето на решенијата за данок на имот и комунална такса до даночните обврзници во општина Струмица. Според Душко Василев,…
Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат дека поради реализација на инвестициони зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со…
Триесет компании ги претставија своите понуди на пазарот на трудот, како и условите кои ги нудат за работа, обука или…
Утре во Струмица, во периодот од 10:00 до 14:30 часот во Центарот за култура „Антон Панов“ ќе се одржи Саем…