СтрумицаНет - RSS

Кандидатот за член на Советот на општина Струмица од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата, Ирена Бабамова Стојчева, на денешната прес конференција презентираше…
Центарот на заедницата на општина Струмица, деновиве спроведува кампања за слободни и независни Локални избори 2017-та. Тим од Центарот на…
Од вечерва во галеријата на „Завод и Музеј“ во Струмица, е отворена ретроспективната изложба на ликовниот уметник Бранко Кончалиев (1949-2016…
Вработените во РЕ „Зеленило“ на ЈПКД „Комуналец“ од Струмица „го дотераа“ новоизградениот кружен тек кај „Жито Струмица“, односно на пресекот…
По повод 27 Септември - светскиот Ден на туризмот, Министерството за економија доделени плакети на најуспешните хотели, туристички агенции, ресторани…
Институтот за истражување „Импакт“, денеска на плоштадот во Струмица ја презентираше алатката „Локален избор“, достапна на www.lokalenizbor.mk од почетокот на…
Кандидатот за градоначалник на општина Струмица од СДСМ и Коалицијата, Коста Јаневски, денеска од кај Софилар порача дека како иден…
Носителот на листата за членови на Советот на општина Струмица од СДСМ и Коалицијата, Марјан Даскаловски, денеска во струмичкиот парк,…
Кандидатот за член на Советот на општина Струмица од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата, и претседател на Унија на млади сили, Владимир…
Еколошкото друштво „Планетум“ во рамките на проектот финансиран од општина Струмица за 2017 година, постави вертикална зелена градина, висока 3…
Струмичките Социјалдемократи вечерва и официјално го промовираа кандидатот за градоначалник на општина Струмица, д-р Коста Јаневски и кандидатите за советници…
Македонија се повеќе ужива во гледањето на светски натпревари на домашен терен, воглавно на Националната арена „Филип II Македонски“, но…
ВМРО-ДПМНЕ реагираше дека кривичната пријава што СВР Струмица ја поднесе за градоначалникот на општина Ново Село, Блажо Велков, е монтирана,…
Градоначалникот на општина Струмица, Костадин Костадинов, денеска со реакција на прес конференцијата на Александар Донев од ОК на ВМРО-ДПМНЕ во…
Пријава за злоупотреба на службената положба против градоначалникот на општина Ново Село, Блажо Велков, денеска поднесе СВР Струмица. Како што…
Носителот на листата на советници во Советот на општина Струмица од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“, Александар Донев, на…