СтрумицаНет - RSS

Општинското основно музичко училиште „Боро Џони“ од Струмица, синоќа го одржа својот Годишен концерт, во чест на својот патрон -…
Учениците и вработените во основното општинско училиште „Св. Кирил и Методиј“ во Дабиле, денеска го одбележаа патрониот празник. По тој…
„Младоста ваша украс на нашето детство, насмевката ваша идеја за новите игри, мудроста ваша го отвора патот за нас кон…
Од 26 до 30 јуни во Струмица ќе се одржи 13-тото издание на Интернационалниот филмски фестивал „Астерфест“, под мотото „Меѓу…
Маж на возраст од 33 години, утрово околу 04:00 часот е пронајден мртов покрај зградата на улицата „Цар Самуил“ број…
Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат дека денеска, (вторник, 23 мај), од 08:55 до 15:00 часот ќе биде прекинато…
Река од дожд низ улиците на Струмица. Силно невреме околу 15:15 часот ја зафати Струмица.
Невреме со обилни врнежи од дожд проследено со силен ветер и грмотевици го зафати градот Струмица и регионот. Половина час…
Утре, вторник, 23 мај, со почеток во 11:00 часот во Домот на АРМ во Струмица ќе се одржи Јавна трибина…
Македонскиот одбојкарски репрезентативец, струмичанецот Александар Љафтов, кој игра за хрватскиот клуб Младост Рибола Каштела, за одбојкарски портал „odbojka.hr“, вели дека…
Под влијание на влажни воздушни бранови, во Македонија ќе преовладува променливо облачно и нестабилно време со повремени врнежи од дожд,…
Ученикот Иван Мастев од четврта година при СОУ Јане Сандански“ од Струмица го освои златниот мадал на 24-тата Македонска математичка…
Традиционалната манифестација „Матурска парада 2017“ се одржа денеска напладне на плоштадот „Гоце Делчев“ во Струмица, а струмичките матуранти точно напладне,…
Со започнувањето на зонското паркирање, јавното претпријатие „Паркиралишта Струмица“ ги известува станарите на улицата „Младинска” (од булеварот „Гоце Делчев“ до…
Натпреварот од квалификациите за Светското првенство во Русија помеѓу Македонија и Албанија најверојатно ќе се игра во Струмица - објави…
Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат дека утре (петок, 19 мај), во периодот од 09:00 до 14:30 часот, ќе…