СтрумицаНет - RSS

Да се стане ловџија во Македонија е вистинска голгота, тврдат за порталот „Сакам да кажам“ љубителите на ловот од струмичко…
Екипата на женскиот фудбалски клуб „Тиверија“ од Струмица го освои првиот КУП на краневалот, кој се одржа вчера и денеска…
СВР Струмица информира дека е пријавена тешка кражба од непознат сторител која се случила во викендица сопственост на Н.Т. од…
Синоќа во Хотел „Вила Парк“ во Струмица се одржа традиционалната Ловечка вечер во организација на Ловното друштво „Беласица“ од Струмица,…
Во организација на женскиот фудбалски клуб „Тиверија“, Струмица е домаќин на меѓународен турнир во женски фудбал, „Куп на карневалот“, кој…
Демократскиот Сојуз на Павле Трајанов денеска во центарот на Струмица отвори своја канцеларија, каде членството од оваа партија ќе може…
Довчерашниот заменик градоначалник Костадин Костадинов е именуван за ВД градоначалник на општина Струмица. Вака одлучија мнозинството советници од Коалицијата на…
Советничката група на Коалицијата „За подобра Македонија“, предводена од ВМРО-ДПМНЕ, два часа дебатираа околу оставката на заменик градоначалникот Костадин Костадиновски,…
Женскиот фудбалски клуб Тиверија Струмица ќе биде домаќин на „Купот на карневалот“, кој ќе се одржи во сабота и недела,…
Заменик градоначалник на општина Струмица, Костадин Костадинов, си поднесе оставка и се врати на функцијата советник во Советот на општина…
Се известуваат корисниците на вода од водоснабдителниот систем на градот Струмица и населените места, дека интервенцијата на ЕВН – Електрани…
Од ЈПКД „Комуналец“ Струмица информираат дека прекинот на водоснабдувањето во поголем дел од градот Струмица и некои населени места, кој…
Поголем дел од градот Струмица и населените места Дабиље, Просениково и Градско Балдовци, кои се снабдуваат со вода преку Филтер…
Вечерва од 18:00 до 24:00 часот ќе биде прекинато водоснабдувањето на дел од градот Струмица и населените места Дабиље, Просениково…
„Академија Пандев“ сo поединци и екипно во повеќе категории, ги освоија наградите на синоќешната манифестација „Избор на најдобрите спортски екипи…
Од ЈПКД „Комуналец“ Струмица информираат дека поради превземање на интервенции на водоснабдителниот систем Струмица, денеска (четврток, 16 февруари) од 08:00…