СтрумицаНет - RSS

Вечерва во 23:37 часот во Струмица е почуствуван земјотрес. Според информациите, епицентарот со јачина од 4.5 степени бил во Грција,…
СВР Струмица поднесе три кривични пријави против Н.П. (19) и едно лице на возраст од 15 години двајцата од село…
Денеска околу 13:30 часот на улицата „Борис Поп-Димитров“ во Струмица, зад поранешен „Дијос“, С.Т. на возраст од 82 години била…
Граѓани и претставници на граѓански организации од општина Струмица имаа можност да стекнат вештини за активно вклучување во партиципативниот процес…
Синоќа околу 21:30 часот на улицата „24-ти Октомври“ во Струмица, непознато женско лице од зад грб ја нападнала 80-годишната Р.М.…
Претставници од основното општинско училиште „Маршал Тито“ од Муртино го посетија основното училиште „Haldun Taner Ilkokulu“ од Истанбул, Турција. Во…
Секторот за внатрешни работи - Струмица до Основното јавно обвинителство - Струмица, поднесе кривична пријава против З.Б (52 години) од…
Меѓувладина седница на Владите на Република Македонија и Република Бугарија ќе се одржи утре во Домот на АРМ во Струмица.…
11 златни, 6 сребрени и 3 бронзени медали, како и 17 сертификати за успешно учество добија ученици од СОУ „Јане…
Директорката на СОУ „Јане Сандански“ од Струмица, Невенка Стојанова, официјално им ги врачи медалите на учениците Тијана Иванова, Магдалена Стојанова…
Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат дека утре (среда, 22 ноември), во периодот од 09:00 до 15:00 часот ќе…
Интересен и несекојдневен настан денеска се одржа во Центарот за култура „Антон Панов“ во Струмица, организиран од страна на лица…
Заостанатиот натпревар помеѓу Академија Пандев и Вардар од 8-то коло на Првата македонска фудбалска лига ќе се одигра во недела…
Во организација на Центарот за климатски промени и Федерацијата на планинарски спортови, а во соработка со Општина Струмица и основните…
На 24 и 25 ноември (петок и сабота), во Струмица по втор пат ќе се одржи манифестацијата „Денови со Митко…
Поради дефект на водоводната мрежа во прекин е водоснабдувањето на улицата „Мито Хаџивасилев Јасмин” во градот Струмица. Екипи од ЈПКД…