СтрумицаНет - RSS

Младиот виртуоз на гитара, струмичанецот Стојан Стојанов, на меѓународниот натпревар „Отворена планета - Отворена Европа“, кој се одржа од 21…
Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат дека утре (среда, 29 март), во периодот од 09:15 до 15:00 часот ќе…
Комисијата за проценка и утврдување на висината на штетата настаната од природни непогоди и други несреќи при општина Струмица го…
Првиот ден од традиционалната акција за генерално чистење на градот Струмица и населените места, која годинава се спроведува под мотото…
Набавката на медицинска опрема и немедицински инвентар во вредност од над 2,4 милиони евра за Струмичката болница е од огромно…
Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат дека утре (вторник, 28 март), во периодот од 09:15 до 14:30 часот ќе…
Денеска е 27-ми март, светскиот Ден на таетарот. По тој повод Народниот театар „Антон Панов“ од Струмица, вечерва од 20:00…
Успешно започна денеска традиционалната акција за генерално чистење на градот Струмица и населените места која годинава се спроведува под мотото…
Од населбите Карпош и Чифлик во градот Струмица, утре (недела, 26 март), започнува традиционалната акција за генерално чистење на градот…
И синоќа во Струмица Здружението на граѓани „За заедничка Македонија“ со протестен марш низ улиците низ Струмица, кој започнува секој…
Од 17:00 часот во прекин е сообраќајот на патниот правец А1 Катланово – Велес, после наплатна станица Сопот, 500 метри…
Денеска околу 11 часот кај клучката за Кванташки пазар, до Здружението на возачи во Струмица, во сообраќајна незгода повредено е…
Струмичката полиција поднесе кривична пријава против Н.Ј. (31 година) од Струмица, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела…
Малите струмичани ќе добијат уште едно прекрасно катче во големиот Градски парк во Струмица. ЈПКД „Комуналец“ деновиве почна со обновување…
Најдобриот македонски одбојкар, струмичанецот Никола Ѓоргиев, освои се што можеше да се освои со тимот на „Тореј Ароус“ оваа натпреварувачка…
Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат дека денеска (петок, 24 март), од 09:00 до 15:00 часот ќе биде прекинато…