СтрумицаНет - RSS

Погледнете дел од прекрасниот концерт на Александра Јанева, покрај езерцето во големиот Градски парк во Струмица, во рамките на Манифестацијата…
Се финишираат подготовките за доуредување на стадионот „Младост“ во Струмица за претстојниот натпревар на репрезентацијата на Македонија против Албанија на…
Министерот Зоран Шапуриќ престојуваше во Струмица, каде оствари средба со градоначалникот на Струмица, Костадин Костадинов, а посети и неколку производствени…
Од утре до 27 август Струмица ќе биде домаќин на млади музичари, 40-тина студенти на класична музика, во рамките на…
Фудбалерот на ФК „Академија Пандев“ од Струмица, Љупчо Дориев, доби повик од А репрезентацијата за претстојните квалификациски средби против селекциите…
Денеска (вторник, 22 август), во периодот од 09:00 до 15:00 часот ќе биде прекинато снабдувањето со електрична енергија во селото…
Двајца мртви и двајца потешко повредени е билансот од сообраќајната несреќа, што рано утринава се случи на патот Штип -…
Денеска попладне почина познатиот струмички доктор, Митко Коцев од Одделението за невропсихијатрија при ЈЗУ „Општа Болница“ во Струмица, а работеше…
Вчера напладне на местото викано „Скрка“, на планината Еленица кај Струмица, 49-годишниот В.К од село Вељуса, управувајќи трактор „ИМТ 533“…
Вчера на браната Водоча, во организација на Синдикалната организација во ЈПКД „Комуналец“, во соработка со фирмата „Фишнет“ од Струмица, поддржано…
Струмичкиот прволигаш ФК „Академија Пандев“ ја запиша својата прва победа во Првата македонска фудбалска лига, откако денеска попладне на стадионот…
Во вечерните часови, особено во северозападниот регион, ќе има повремено пороен дожд и грмежи, а од утре ќе преовладува променливо…
Полицајци, членови на Независниот Синдикат на полицијата, денеска одржаа протест со автомобили низ улиците на Струмица, во знак на поддршка…
Голем пожар избувна вечерва пред 19 часот во селските гробишта кај Свидовица. Екипи на Противпожарната единица на Струмица беа на…
Попладнево кај населеното место Трибичино, струмичко, се случи несреќа во која настрада 77-годишниот Т.Л. од Струмица. Според првичните информации, несреќата…
ФК Академија Пандев потпиша едногодишни договори со две нови засилувања. Станува збор за Американецот, Тревис Боуен и Италијанецот, Џулио Грифони.…