×

Notice

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/680

Се насипува улица во Босилово

25 Декември 2014

Денеска општина Босилово во соработка со ЈПКД „Огражден“, изврши насипување и порамнување на локална улица во населеното место Босилово

Денеска општина Босилово во соработка со ЈПКД „Огражден“, изврши насипување и порамнување на локална улица во населеното место Босилово.


Матријалот за насипување и механизацијата за порамнување беа обезбедени од страна на општината и улицата во должина од околу 200 метри беше оспособена за нормално движење на пешаците и моторните возила.

Галерија

{gallery}680{/gallery}